دبیر علمی سوگواره اشکواره حسینی» با بیان اینکه این برنامه ادبی با محوریت شعریکی از برنامه‌های بیستمین سوگواره هنر در ساحت عاشورای سازمان فرهنگی شهرداری کاشان است، از پخش این برنامه در رسانه‌ ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایبنا، حسنا محمدزاده با بیان اینکه این برنامه به منظور انتقال صدای ارادت شاعران به گوش دوستداران شعر و شیفتگان مکتب عاشورا به همت فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تولید می‌شود، گفت: اشکواره حسینی در راستای حمایت از شعر برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود. سال‌های قبل این برنامه در قالب همایشی با حضور شاعران برگزار می‌شد و امسال به صورت برنامه‌ای تلویزیونی با هدف‌ گسترش دایره‌ مخاطبان، برنامه‌ریزی و تولید شده‌است.

دبیر علمی اشکواره حسینی» با بیان اینکه اغلب شاعرانی که در این برنامه تلویزیونی حضور دارند از جمع شاعران کاشان هستند که اشعارشان در شورای شعر مورد بازبینی قرار گرفته‌‌، افزود: همچنین تعدادی از شاعران مطرح کشور به صورت افتخاری در این جمع حضور خواهند داشت.

محمدزاده همچنین از اجرای تعزیه، نواهای عاشورایی، خوشنویسی، نگارگری، فیلم‌های ویژه محرم، نمایشگاه عکس، تحلیل و بررسی کتاب به عنوان بخش‌های بیستمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا نام برد و گفت: در آیین پایانی سوگواره از سه شاعر منتخب اشکواره‌ حسینی» تجلیل خواهد شد.

 

لینک خبر در خبرگزاری کتاب ایرانml

اشکواره حسینی - گفتگو با ایبنا

شیوع سخیف‌نگری در شعر و ماجرای لباس تازه شاه (2)

برنامه ,شاعران ,سوگواره ,شعر ,کاشان ,حضور ,این برنامه ,بیان اینکه ,با بیان ,به صورت ,بیستمین سوگواره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقالات مربوط به فنی و مهندسی اینجا نارنگیس را می‌خوانید. ✨ایران قوی✨ دل سروده ها رباتساز یو وان فروشگاه ورزشی آمل مرجع تخصصی اخبار استانی تولیدات صنعتی نمایندگی فروش پکیج رادیاتور زنبق